دعای عظم البلا علائم نزدیک به ظهور - سیّد خراسانی و شعیب در آستانه ظهور

احادیثی درباره سیّد خراسانی و شعیب بن صالح


آنچه که علی کورانی نویسنده کتاب عصر ظهور درباره شعیب بن صالح و سید خراسانی در صفحه ی ۲۶۶ الی ۲۶۸ بطور خلاصه ازجمع احادیث شیعه و سنی آورده است، ذیلاً اشاره شده است.

۱- این دو بزرگوار از یاران حضرت مهدی بوده و نزدیک به ظهور در ایران ظاهر می شوند و درنهضت ظهوره آقا شرکت میکنند.

۲- در آن زمان ایرانیان درگیره جنگ نابرابر با دشمنان خود هستند که طولانی میشود. سید خراسانی را بعنوان سرپرستی امورشان انتخاب می نمایند گرچه وی چندان رغبتی نشان نمیدهد. امّا با اسرار زیاد می پذیرد و رهبری را بعهده می گیرد و بجهت ایجاد وحدت کلمه در صفوف نیروهای مسلح ایرانی، سردار رشید خود شعیب بن صالح را به فرماندهی کلّ نیروهای مسلح تعیین میکند.

۳- خراسانی و شعیب، جنگ را در مرزهای ایران، ترکیه و عراق هدایت و اداره می نمایند و نیروهای مستقر در شام ( همپیمانان) خود را به پیش میخوانند و در همان زمان از دو جناح عراق و شام آماده پیروزی بزرگ بسوی فلسطین و قدس عزیز میشوند. در این زمان جبهه عراق زیر تسلط سفیانیان است و لشکر سفیانی برای تسلط برعراق حرکت میکند و در همین زمان حضرت مهدی عج از مکّه مکرمه قیام می نماید و با آزاد سازی شهر مکّه در آن مستقرّ می گردد. در آن زمان حکومت حجاز توسط بقایای نیروهای خاندان فلان و نیروهای قبایل بومی اداره میشود.

۴- باتوجه به اینکه در آن موقع سه نیرو در قرقیسا باهم درگیر می باشند، سید خرسانی بدون درگیری در آنجا نیروهای خود را به مکّه جهت بیعت و کمک به حضرت مهدی عج می فرستد.

منبع: عصر ظهور چاپ ششم باستان، علی کورانی ص ۲۶۶ الی ۲۶۸


نقدی بر "شعیب" بودن جناب آقای احمدی نژاد

باتوجه به احادیث و روایات زیاد برای شعیب بن صالح حداقل سی ویژگی، علامت، نشانه، خصوصیات در احادیث ذکر شده که هیچکدام از این موارد بر آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم وارد نیست.( مهمترین آن اینکه شعیب، سید است).

با توجه به اینکه آنچه در حدیث و روایات می آید، یکی خطا نمیکند و تماماً آنچه ائمه اطهار فرموده اند، بدون اندکی کم و زیاد بوقوع می پیوندد که جهت رفع ابهام به پاره ای از احادیث اشاره خواهیم نمود.


امام صادق (ع): او ( شعیب بن صالح) جوانی است نو رس، زرد و گندمگون، کوسه و خفیف اللهجه کسی در برابرش نمی ایستد  جزاینکه میکشد( زمان جنگ). اگر با کوه ها درگیر شود از بن برکند تا وارد سرزمین قدس شود. او پرچمدار حضرت مهدی خواهد بود.

منابع:

روزگار رهائی ص ۱۰۵۸

نوائب الدهور و علائم الظهور ج ۳ ص ۳۹۷

ملاحم و الفتن ص ۴۳

الحاوی و الفتاوی ج ۲ ص ۱۴۲

المهدی ص ۱۹۰


امام حسن (ع) : مردی گندمکون، چهارشانه و کوسه ، متوسط القامة بنام شعیب بن صالح با چهارهزار نفر از ری (تهران) خروج میکند که در پیشقدم ظهور حضرت مهدی است. کسی در برابرش ایستادگی نمیکند جز اینکه کشته میشود.

منابع:

علائم آخرالزمان گلپایگانی ص ۱۰۷

روزگار رهائی ص ۱۰۵۵

الحاوی و الفتاوی ج ۲ ص ۱۳۹

الملاحم و الفتن ص ۴۲ و ۵۴

نوائب الدهور و علائم الظهور ج ۳ ص ۳۹۶


رسول اکرم (ص): کسیکه پرچم را به قائم می سپارد... صورتش چون دینار، شمشیرش چون شعله ی آتش با خواری داخل سپاه میشود و با عزّت از آن بیرون می آید.

منبع : غیبت نعمانی ص ۳۵۷


رسول اکرم(ص): او ( شعیب) چهره اش طلائی، دندانهایش مرتب و ازهم جدا، شمشیرش آتش بار به ذلّت داخل کوه میشود و به عزّت از آن خارج می شود.

منبع: بحار الانوار ج ۵۱ ص ۱۶۶ الی  ۱۶۴


لازم بذکر است که چندین حدیث دیگر وجود دارد که بهمین اندازه مطلب را میرساند. با توجه بهمین احادیث، شعیب : فردی ست :

سّید، جوان، نو رس، زرد مو، گندمگون، کوسه، خفیف اللهجه ، نظامی ( اجرائی نیست)، فرمانده، جنگدیده، مصمّم درجنگ، پرچمدار سید خراسانی ست که بعد پرچمدار حضرت مهدی می شود. از بنی تمیم، چهارشانه، متوسط القامة، صورتش چون دینار میدرخشد، چهره اش طلائی، دندانهایش مرتب و ازهم جدا، شمشیرش سرنوشت ساز در جنگها، به خاری به کوه پناه می برد و با سرفرازی برمیگردد. نامش نام یکی از پیامبران می باشد و ..........

در حدیث برای شعیب آورده که با خاری به کوه پناه می برد و با سرفرازی از آن خارج میشود. یا اینکه با ذلّت به سپاه می رود و با عزّت از آن بیرون می آید. هر ۲ مورد حدیث دارد که در احادیث آورده شده است. هر دو مورد درست است. فقط همین بند را خدمتتان عرض میکنم که بعنوان مثال همین بند آخر یک نفر در زمان طاغوت تیر به پایش میخورد و به کوه فرار میکند و داخل چریکهای لبنان و سوریّه می شود و بعد از انقلاب با سرفرازی برمی گردد.  مثلا در چنین فردی  بند آخر صدق می کند.


+ نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۱۵ساعت   توسط ر - خ | 
 
صفحه نخست

آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
ای دل بشارت میدهم
خوش روزگاری می رسد
یا درد و غم طی می شود
یا شهریاری می رسد
ای منتظر غمگین مشو
قدری تحمل بیشتر
گردی به پا شد در افق
گویی سواری میرسد

پیوندهای روزانه
پسران نیاسراخرالزمان
شه خاطره

شخصیتها وبزرگان
کلبه دوست
دفاع همچنان باقی است
ثانیه شمارانتظار
یاری اهل شام
اوخواهدامد
قدم به قدم با یاد ظهور
انامجنون الحسین
حرف اینه
دنباله عشق
حسین تشنه لبیک است نه تشنه اب
تبسم ظهور
133
یادداشت های دل
راه رضوان
حرف دل
انتظار
پيشگوئيهاي شاه نعمت الله ولي .زرتشت .نوستر اداموس
ستوده
اخباراخرالزمان کنگدز
توصیه های دکتر نگارکریمی متخصص پوست و مووزیبایی
علامات ظهورالامام المهدی عج
انديشه قم
تالارفرماندهان شهید
همسنگر
دانشجوی دامپزشکی
ظهور مهر
کبوترانه پریدید خوش بحال شما
خسته درحبس زمین
پايگاه فرهنگي النبا ئالعظيم
ستوده
يا نور وياقدوس
برترین انسان
ظهور نزدیک است
انتي سهيونيسم
خط مقدم .بسوی ظهور
نینوا
شعرهای ائینی
هیئت سیدالشهداکاشان
googlo
چشم انتظار مولا
دختر چادری
لحظه های انتظار
فاطمیات
صاحب الزمان
منتظرقائم عج
عاشقان مهدی
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
آذر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM